Saint Tropez, Lazurowe Wybrzeże - opisy, atrakcje, historia, Saint-Tropez, gwiazdy filmowe, bohema artystyczna, celebryci i co jeszcze? •
Wakacje Supermarket


Lazurowe Wybrzeze - pogoda, hotele, opinie, wczasy i wakacje - okiem ekspertów
SAINT TROPEZ - LAZUROWE WYBRZEŻE

Saint-Tropez, gwiazdy filmowe, bohema artystyczna, celebryci i co jeszcze?
Lazurowe Wybrzeze - Francja, wczasy - opinie ekspertów


Saint - Tropez, opis.

Saint-Tropez - centrum życia społecznego Lazurowego Wybrzeża - położony 90 km od Nicei. To malownicze miasteczko na Lazurowym Wybrzeżu w pobliżu którego są domy sławnych aktorów, projektantów mody i innych sław. W umysłach wielu ludzi już zbudował się wizerunek słynnego miasta: przystań pełna jachtów i żaglowców, nadbrzeże zabudowane eleganckimi budynkami w pastelowych kolorach, światowy zgiełk, gwiazdy filmowe, artystyczna bohema. Miasto uważane jest za najbardziej modne miejsce na Lazurowym Wybrzeżu. Jest to ulubione miejsce na wakacje światowych gwiazd, z których wiele wybrało ten luksusowy kurort na budowę domów. Prowansalski koloryt,sosny, wspaniałe piaszczyste plaże, dyskoteki, bary i znakomita obsługa turystów w hotelach, są cechą charakterystyczną Saint-Tropez. Z małej wioski rybackiej Saint-Tropez, stopniowo przerodziła się w ekscytujący i luksusowy kurort, który znajduje się w sąsiedztwie willi znanych aktorów, filmowców, projektantów mody, artystów i innych przedstawicieli bohemy.

Gwiazdy i celebryci w Saint-Tropez.

Saint-Tropez, ulubionym miejscem wypoczynku Valentino, Sienny Miller, Eva Herzigovej i właściciela klubu piłkarskiego Chelsea - Romana Abramowicza, którego jacht często można zobaczyć w miejscowym porcie.
Więcej, Saint-Tropez można nazwać miastem artystów, bo tam wielu z nich zyskało sławę.
Wszystko zaczęło się w 1892 roku, kiedy mieszkał słynny malarz Paul Signac, przy czym w Saint-Tropez rozwijali swą twórczość nie mniej słynny Matisse, Bonnard, Dunoyer de Segonzac i wielu innych. Obecnie artyści wystawiają swoje prace na nadbrzeżu kurortu, gdzie także malują i tworzą szkice. Ponadto, popularności Saint-Tropez dodała sławna gwiazda filmu - Brigitte Bardot, która urodziła się i wychowała tutaj.

Atrakcje Saint-Tropez

Jedną z atrakcji tego kurortu jest twierdza z XVI wieku z basztą, a która oferuje fantastyczne widoki na zatokę, ośnieżone szczyty Alp i Muzeum Morskie. Odwiedzić też trzeba muzeum Annosyad, znajdujące się w kaplicy Zwiastowania NMP z XVII wieku i zobaczyć prace wybitnych artystów XX wieku, czy słynny Dom Babeczek, który ma więcej niż dwadzieścia tysięcy gatunków owadów. Jeśli jesteś zmęczony, po prostu usiąść w przytulnej kawiarni przy lampce wina odbijającej promienie słoneczne, spożywając lokalne danie Moule marinieres (małże z frytkami) lub w cieniu platanów i jaworów pograć w petanque.

 

Afryka artykuły

Autor: Prawa do artykułu należą do LazuroweWybrzeze.com

 Bookmark and Share

LINKI SPONSOROWANE
LAZUROWE WYBRZEŻE
PRZYDATNE INFORMACJE

Lazurowe Wybrzeże - Podstawowe Informacje Podstawowe Informacje
Lazurowe Wybrzeże - Noclegi Noclegi
Lazurowe Wybrzeże - Hotele Hotele
Lazurowe Wybrzeże - Morze Śródziemne Morze Śródziemne
Lazurowe Wybrzeże - Plaże Plaże
Lazurowe Wybrzeże - Pogoda Pogoda
Lazurowe Wybrzeże - Prowansja Prowansja
Lazurowe Wybrzeże - Mapy Mapy

KURORTY

Lazurowe Wybrzeże - Antibes Antibes
Lazurowe Wybrzeże - Cannes Cannes
Lazurowe Wybrzeże - Eze Eze
Lazurowe Wybrzeże - Grasse Grasse
Lazurowe Wybrzeże - Menton Menton
Lazurowe Wybrzeże - Nicea Nicea
Lazurowe Wybrzeże - Saint Tropez Saint Tropez

INNE
Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania Lazurowego Wybrzeża 🌞