Temperatury powietrza i wody - opady deszczu, wiejące wiatry - opisy, pogoda w czerwcu, sezon kąpielowy, kiedy na lazurowe wybrzeze?• Wakacje •
Wakacje Supermarket


Lazurowe Wybrzeze - pogoda, hotele, opinie, wczasy i wakacje - okiem ekspertów
POGODA i KLIMAT NA LAZUROWYM WYBRZEŻU
Temperatury powietrza i wody - opady deszczu, wiejące wiatry
Lazurowe Wybrzeze - Francja, wczasy - opinie ekspertów


Pogoda na Lazurowym Wybrzeżu

Słońce zalewa Lazurowe Wybrzeże (Cote d'Azur) 300 dni w roku. Tutejszy klimat - najcieplejszy we Francji. Średnia roczna temperatura wynosi +20°C. W zimie to zwykle nie spada poniżej +8° C. W lecie osiąga 30 - 33°C. Jednak z powodu niskiej wilgotności i stałemu ciepłemu wiatrowi, nie odczuwa się spiekoty i skwaru.
Wiatr wiejący od zachodu do morza nazywa się Tramontana, a wiejący wzdłuż doliny rzeki Rodan - Mistral. Najczęściej mistral wieje na początku lata. W obszarze Marsylii jest 90 dni wietrznych w roku, a porywy wiatru mogą osiągnąć do 100 km / godz. Im dalej od Marsylii na wschód, tym mniej wietrznych dni i słabsze porywy. W zimie mistral może powodować pewien dyskomfort, ale przepędza chmury i oczyszcza powietrze. Nie bez powodu nazywany jest czasem Mangio tango - pożeracz brudu. Opady deszczu są rzadkie.
Deszcz - głównie w okresie marzec-kwiecień, październik i listopad. Tylko w Nadmorskich Alpach kumulacja morskiej masy powietrza atlantyckiego często prowadzi do ulewnych deszczy.

Pogoda do kąpieli na lazurowym wybrzeżu.

Sezon kąpielowy na Lazurowym Wybrzeżu rozpoczyna się pod koniec maja i trwa do końca września. Temperatura wody tym okresie utrzymuje się w granicach 20-25 ° C. W latach bardzo ciepłych można korzystać z kąpieli nawet w październiku.

Pogoda w czerwcu - sprzyja turystom

Wszędzie tu i tam, jasne kolory, uśmiechnięte i przyjazne twarze przechodniów, słoneczny nastrój, morska ochłoda i wiele pozytywów. Niebo w tym miesiącu jest tak piękne i jasne, że oprócz złotej opalenizny - turyści mają niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć całe Lazurowe Wybrzeże. Dlatego też, nie wachajcie się ani chwili i wyprowadźcie swoje samochody z kempingami lub bez, udajcie sie do biur podróży po wycieczki i wczasy, chwyćcie swoje rzeczy w pośpiechu i ruszajcie na Lazurowe Wybrzeże, aby sprostać wyzwaniom pogody...I pamiętajcie - czerwiec jest jednym z najbardziej odpowiednich miesięcy na wakacje na lazurowym wybrzeżu.

 

Afryka artykuły

Autor: Prawa do artykułu należą do LazuroweWybrzeze.com

 Bookmark and Share

LINKI SPONSOROWANE
LAZUROWE WYBRZEŻE
PRZYDATNE INFORMACJE

Lazurowe Wybrzeże - Podstawowe Informacje Podstawowe Informacje
Lazurowe Wybrzeże - Noclegi Noclegi
Lazurowe Wybrzeże - Hotele Hotele
Lazurowe Wybrzeże - Morze Śródziemne Morze Śródziemne
Lazurowe Wybrzeże - Plaże Plaże
Lazurowe Wybrzeże - Pogoda Pogoda
Lazurowe Wybrzeże - Prowansja Prowansja
Lazurowe Wybrzeże - Mapy Mapy

KURORTY

Lazurowe Wybrzeże - Antibes Antibes
Lazurowe Wybrzeże - Cannes Cannes
Lazurowe Wybrzeże - Eze Eze
Lazurowe Wybrzeże - Grasse Grasse
Lazurowe Wybrzeże - Menton Menton
Lazurowe Wybrzeże - Nicea Nicea
Lazurowe Wybrzeże - Saint Tropez Saint Tropez

INNE
Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania Lazurowego Wybrzeża 🌞