Nicea - Lazurowe Wybrzeże - opisy, historia, ciekawe miejsca, zakupy w Nicei, atrakcje, wybitni mieszkańcy, spektakle i widowiska w Nicei, bitwy na kwiaty.
Wakacje Supermarket


Lazurowe Wybrzeze - pogoda, hotele, opinie, wczasy i wakacje - okiem ekspertów
NICEA - LAZUROWE WYBRZEŻE
Nicea - opisy, historia, atrakcje, zakupy.
Lazurowe Wybrzeze - Francja, wczasy - opinie ekspertów


Nicea - opis.

Oczywiście, Nicea (Nice) - stolica Lazurowego Wybrzeża. Miasto położone jest nad zatoką Baie des Anges ("Zatoka Aniołów "), u podnóża nadmorskich Alp. Najbardziej sławna jest siedmiokilometrowa nadmorska aleja, obsadzana palmami i zabudowana wielkimi kamienicamii rezydencjami w stylu rokoko, i hotelami – Promenade des Anglais- ciągnąca się łukiem wzdłuż brzegów zatoki do lotniska. Jednym z najbardziej znanych budynków przy Promenadzie Anglików jest Hotel Negresco.


Nicea to połączenie dynamiki wielkiego miasta i urok nadmorskiego kurortu. Miasto jest nasycone pięknymi parkami i ogrodami z rzeźbami i fontannami, w otoczeniu gajów oliwnych i sadów owocowych. Park "Floral Phoenix" (Parc Floral Phoenix) jest tropikalnym ogrodem, w którym zobaczymy różne egzotyczne ryby, ptaki i motyle.
W lutym mieszkańcy Nicei są świadkami porywającego widowiska - corocznego karnawału. Parady, odpusty, kolorowe "bitwy na kwiaty" na Promenadzie Anglików, spektakle, wspaniałe wieczorne rozrywki pełne fajerwerków, koncerty rock i techno, prestiżowe przyjęcia i bankiety.

Historia Nicei.

Nicea powstała w 5 wieku pne.i została założona przez Greków. Nazwa pochodzi od imienia bogini zwycięstwa - Nike. W dziewiętnastym wieku miłością do Nicei zapałała arystokracja angielska, a następnie francuska. W swoim czasie miasto lubili odwiedzać: Dumas, Nietzsche, Apollinaire, Flaubert, Victor Hugo, George Sand, Stendhal, Chateaubriand.

Ciekawe miejsca - to jest warte odwiedzenia.

Katedra Świętego Mikołaja - rosyjska ortodoksyjna cerkiew. Katedra została zbudowana w 1859 roku i jest uważana za najstarszy rosyjski kościół w Europie Wschodniej. Znajduje się w centrum miasta i jest uznana za francuski narodowy zabytek kultury.


Angielski Embankment (Promenada Anglików) - szeroki bulwar, z widokiem na zatokę, rozciąga się około 10 km wzdłuż całego miasta. Muzea: Matisse, Chagall, Rodina, Czechowa, Dom Muzeum Sztuki i Historii, Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Muzeum Matisse'a zebrało największą kolekcję dzieł mistrzów malarstwa.


Muzeum Sztuk Pięknych otwarto w 1928 roku - prowadzi zbiór dzieł artystów i rzeźbiarzy, którzy pracowali na Riwierze Francuskiej: Jules Cheret, Gustave Adolf Mossa, Jean-Baptiste Carpo, Francois Rude i Auguste Rodin, są także ceramiki namalowane przez Picassa. Na wzgórzu stał kiedyś zamek,który w 1706 roku został rozebrany i pozostało w tym miejscu niedużo kamieni. Teraz jest tu park z lasem sosnowym i egzotycznymi kwiatami. Na północnym zboczu jest największy cmentarz we Francji. Ze szczytu wzgórza roztacza się wspaniały widok na miasto. Większość budynków Starego Miasta została zbudowana w 11 - 13 wieku.


Atrakcje Nicei
W każdą niedzielę maja w Nicei świętuje sie powrót wiosny. W tych dniach organizowane są bale, pikniki i koncerty. Przed katolickim świętem Wielkiego Postu zaczyna się święto kwiatów. Angielska Promenada ustrojona jest w piękne kompozycje kwiatowe, na fasadzie pałaców wiszą girlandy żywych kwiatów. Klub Grand Eskurial - największy w Nicei pomieści do 1200 osób. Wieczorem pomieszczenie działa jak bar-restauracja, a po północy zamienia się w klub nocny. Nice - popularne centrum rekreacji i lecznictwa. Tutaj leczy się pacjentów z chorobami płuc i górnych dróg oddechowych, z zaburzeniami czynnościowymi układu nerwowego i niedokrwistością.


Restauracje.
"Beli Delhi - indyjska restauracja, położona w starej części miasta z Nicei. To serwuje się doskonałe dania kuchni indyjskiej. Wszyscy kelnerzy mówią dobrze po angielsku i francusku. "U niani" - tu przygotowuje się jedno z najlepszych bouillabaisse (zupa rybna z czosnkiem i przyprawami, rozpowszechniona w południowej Francji). Kelnerzy opowiadają o tajemnicach gotowania tego dania. Restauracja oferuje także szeroki wybór win.

Zakupy.
Rynek Cours Saleya, gdzie sprzedaje się kwiaty, warzywa i owoce, otwiera się każdego ranka. W poniedziałki rynek przekształca się w pchli targ.

 

Afryka artykuły

Autor: Prawa do artykułu należą do LazuroweWybrzeze.com

 Bookmark and Share

LINKI SPONSOROWANE
LAZUROWE WYBRZEŻE
PRZYDATNE INFORMACJE

Lazurowe Wybrzeże - Podstawowe Informacje Podstawowe Informacje
Lazurowe Wybrzeże - Noclegi Noclegi
Lazurowe Wybrzeże - Hotele Hotele
Lazurowe Wybrzeże - Morze Śródziemne Morze Śródziemne
Lazurowe Wybrzeże - Plaże Plaże
Lazurowe Wybrzeże - Pogoda Pogoda
Lazurowe Wybrzeże - Prowansja Prowansja
Lazurowe Wybrzeże - Mapy Mapy

KURORTY

Lazurowe Wybrzeże - Antibes Antibes
Lazurowe Wybrzeże - Cannes Cannes
Lazurowe Wybrzeże - Eze Eze
Lazurowe Wybrzeże - Grasse Grasse
Lazurowe Wybrzeże - Menton Menton
Lazurowe Wybrzeże - Nicea Nicea
Lazurowe Wybrzeże - Saint Tropez Saint Tropez

INNE
Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania Lazurowego Wybrzeża 🌞