Lazurowe Wybrzeże - Menton, Wakacyjna perła Francji na Lazurowym Wybrzeżu, godne uwagi w Mentone, cytrynowy szoł, atrakcje Menton, opisy, wakacje w Menton.•
Wakacje Supermarket


Lazurowe Wybrzeze - pogoda, hotele, opinie, wczasy i wakacje - okiem ekspertów
MENTON - LAZUROWE WYBRZEŻE
Wakacyjna perła Francji - na Lazurowym Wybrzeżu
Lazurowe Wybrzeze - Francja, wczasy - opinie ekspertów


Wakacyjna perła - Menton.

Dogodnie zlokalizowane,przylegające do granicy włoskiej, oparte o pobliskie wzgórze, miasto z centrum o barokowej architekturze i z brzegami uchodzacymi wprost do czystego morza. Uznane jako miasto historii i sztuki - Menton łączy w sobie elegancję i witalność nadmorskiego kurortu. Menton jako królestwo wody jest reprezentowane przez dwa duże porty na morskie wycieczki i rozrywki - jak również - wokół linii brzegowej rozciągaja się plaże piaszczyste i kamieniste.

Klimat Menton.

Dzięki korzystnemu mikroklimatowi subtropikalnemu (316 bezchmurnych dni w roku) w Mentone praktycznie nie ma zimy. Częściowo właśnie ze względu na klimat Menton jest najbardziej popularnym kurortem wśród starszych turystów i wczasowiczów, którzy doceniają wieczorny spokój. Przez cały rok można podziwiać morze i okoliczne góry, skąpane w promieniach słońca. Spędzając wakacje w Mentone - będziesz w pobliżu Włoch i Księstwa Monako.

Atrakcje Menton.

Menton znane jest z uprawy cytryn. Co roku w lutym rozpoczyna się tu Fete des Citrons (Festiwal Cytryn), podczas którego miasto wypełnione jest olbrzymimi cytrynowymi posągami. Menton - to także królestwo ogrodów, jest to również mieszanka różnych styli architektonicznych, które ukształtowały jego własny sposób istnienia w samym sercu lazurowego wybrzeża. Każdy może znaleźć trasy spacerowe do swoich potrzeb, na przykład śladami historycznych bywalców tych miejsc - od cesarzowej Eugenii do Jean Cocteau. Aromaty, uspokajające kolory morskiego wybrzeża ... i szeroki wachlarz imprez kulturalnych i sportowych przez cały rok - wszystko to pozwala na nazwanie Mentone "Perłą Francji".

Godne uwagi! w Menton.

Stare miasto, kaplica i kościół św. Michała Archanioła, port i muzeum Jeana Cocteau, regionalne muzeum prehistorii, ogrody pałacowe i sady (Karnole pałac i ogród cytrusowy, sady Biovies, Parc du Pian, ogród Fontana Rosa, Plac Stanów Zjednoczonych, itp. .).

 

Afryka artykuły

Autor: Prawa do artykułu należą do LazuroweWybrzeze.com

 Bookmark and Share

LINKI SPONSOROWANE
LAZUROWE WYBRZEŻE
PRZYDATNE INFORMACJE

Lazurowe Wybrzeże - Podstawowe Informacje Podstawowe Informacje
Lazurowe Wybrzeże - Noclegi Noclegi
Lazurowe Wybrzeże - Hotele Hotele
Lazurowe Wybrzeże - Morze Śródziemne Morze Śródziemne
Lazurowe Wybrzeże - Plaże Plaże
Lazurowe Wybrzeże - Pogoda Pogoda
Lazurowe Wybrzeże - Prowansja Prowansja
Lazurowe Wybrzeże - Mapy Mapy

KURORTY

Lazurowe Wybrzeże - Antibes Antibes
Lazurowe Wybrzeże - Cannes Cannes
Lazurowe Wybrzeże - Eze Eze
Lazurowe Wybrzeże - Grasse Grasse
Lazurowe Wybrzeże - Menton Menton
Lazurowe Wybrzeże - Nicea Nicea
Lazurowe Wybrzeże - Saint Tropez Saint Tropez

INNE
Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania Lazurowego Wybrzeża 🌞