Lazurowe Wybrzeże - Grasse, Perfumerie - droga do światowej sławy Grasse, Dior, Nina Ricci, Chanel, Molinard Parfumeur, Fragonard Parfumeur• Wakacje •
Wakacje Supermarket


Lazurowe Wybrzeze - pogoda, hotele, opinie, wczasy i wakacje - okiem ekspertów
GRASSE - LAZUROWE WYBRZEŻE
Perfumerie - droga do światowej sławy Grasse
Lazurowe Wybrzeze - Francja, wczasy - opinie ekspertów


Grasse.

Grasse to miejscowość i gmina we Francji, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Alpy Nadmorskie.

Klimat Grasse.

Klimat Grasse jest łagodny. Temperatury nawet zimą nie schodzą poniżej 5°C. W najcieplejszych miesiącach letnich oscylują w granicach 18-27°C. Temperatury wody w morzu są także wysokie i w miesiącach letnich wynoszą 22-23°C. Liczba godzin nasłonecznienia w lipcu wynosi 12, w sierpniu natomiast zaledwie 10.

Perfumerie Grasse.

Od XVIII wieku Grasse słynie na cały świat ze swego przemysłu perfumeryjnego. Jest francuskim i światowym centrum produkcji naturalnych aromatów.W Grasse działają po dziś dzień najsłynniejsze i najstarsze wytwórnie perfum: utworzona w 1747 roku Galimard Parfumeur, powstała w 1849 Molinard Parfumeur oraz Fragonard Parfumeur. Ta ostatnia, której tradycje sięgają XVIII wieku prowadzi produkcję nieprzerwanie od roku 1926. W każdej z tych wytwórni znajduje się muzeum oraz salon sprzedaży, gdzie można kupić produkowane tradycyjnymi metodami wyroby perfumeryjne.Wizyty w muzeach są bezpłatne. Esencje zapachowe pozyskiwane w tutejszych perfumeriach wysyłane są do wszystkich zakątków świata. Tysiące ton kwiatów corocznie są tu zamieniane w drogocenne wonne esencje i olejki. Bez wyjątkowych zapachów tutejszych kwiatów nie istniałyby perfumy Guerlaina, Diora czy Niny Ricci. Chanel posiada nawet własne plantacje.

Zabytki Grasse.

Mówiąc o Grasse mało wspomina się zabytki historyczne. Poczynając od Place des Aires przechodzimy wzdłuż malowniczych ulic obfitujących w liczne kramy i butiki. XIV- i XV-wieczne domy z wykuszami zachowały się zwłaszcza przy rue Répitrel i rue de l'Oratoire. Dalej krętymi i wąskimi uliczkami dotrzemy do wieży Saracen wraz z pozostałościami murów z XVI wieku. Warto obejrzeć także prywatne rezydencje (Hotel de Cabris, Hôtel de Pontevès, Trybunał de Fontmichel) oraz XVIII - wieczne wille. Jednym z najciekawszych zabytków jest Katedra Notre Dame du Puy, budowana pomiędzy X i XI wiekiem, następnie odrestaurowana i przebudowana w XVII wieku. Wewnątrz znajduje się fragment ołtarza Louisa Brea oraz wiele dzieł sztuki.Warto również odwiedzić Muzeum Sztuki i Historii Prowansji (Musée d'art et d'Histoire de Provence) założone w 1920 r. w XVIII-wiecznej willi z ogrodem w stylu francuskim.

 

Afryka artykuły

Autor: Prawa do artykułu należą do LazuroweWybrzeze.com

 Bookmark and Share

LINKI SPONSOROWANE
LAZUROWE WYBRZEŻE
PRZYDATNE INFORMACJE

Lazurowe Wybrzeże - Podstawowe Informacje Podstawowe Informacje
Lazurowe Wybrzeże - Noclegi Noclegi
Lazurowe Wybrzeże - Hotele Hotele
Lazurowe Wybrzeże - Morze Śródziemne Morze Śródziemne
Lazurowe Wybrzeże - Plaże Plaże
Lazurowe Wybrzeże - Pogoda Pogoda
Lazurowe Wybrzeże - Prowansja Prowansja
Lazurowe Wybrzeże - Mapy Mapy

KURORTY

Lazurowe Wybrzeże - Antibes Antibes
Lazurowe Wybrzeże - Cannes Cannes
Lazurowe Wybrzeże - Eze Eze
Lazurowe Wybrzeże - Grasse Grasse
Lazurowe Wybrzeże - Menton Menton
Lazurowe Wybrzeże - Nicea Nicea
Lazurowe Wybrzeże - Saint Tropez Saint Tropez

INNE
Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania Lazurowego Wybrzeża 🌞