Lazurowe Wybrzeże - Eze, wakacyjne gniazdo wykute w skale, atrakcje Eze, historyczny spór o Eze, przygoda z filmem w Eze, Hitchcock, urwiska Eze, Wakacje •
Wakacje Supermarket


Lazurowe Wybrzeze - pogoda, hotele, opinie, wczasy i wakacje - okiem ekspertów
EZE - LAZUROWE WYBRZEŻE
Eze - wakacyjne gniazdo wykute w skale
Lazurowe Wybrzeze - Francja, wczasy - opinie ekspertów


Eze.

Niektórzy historycy uważają, że nazwa tej dawnej wsi jest powiązana z nazwą starożytnego egipskiej bogini Izydy, a inni uważają, że pochodzi od łacińskiego Visia lub Avisium - tak w starożytnym Rzymie nazywano punkty obserwacji w górach.
Twierdza, zbudowana w czasach Cezara, jak orle gniazdo wznosi się na skale 427 m nad poziomem morza. Jej najstarsza część znajduje się na wierzchołku wzgórza, z którego rozpościera się panorama na Morze Liguryjskie.

Atrakcje Eze.

Eze jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Lazurowym Wybrzeżu. Ulice i domy miasteczka są niepowtarzalne. Éze ma uliczki tak ciasne, że domki wmurowano w skały, a miejscami i tak trudno się minąć kilku osobom.


Na parterach domków są sklepiki, kramy, miniaturowe kawiarenki, a na piętrach mieszkają ich właściciele. Wąskie uliczki Eze, podkreślają malowniczy widok wsi, podchodzą na górę i prowadzą do bielącej się kaplicy i kościółka - te zabytki z pewnością są godne uwagi.

W Eze można zwiedzić także najsłynniejszą perfumerię "Fragonarda".

Klejnoty Eze.

W egzotycznym ogrodzie botanicznym zwiedzający mogą oglądać zgromadzone tutaj klejnoty różnych roślin, w tym kaktusów. Wizyta w Eze przynosi niezapomniane doznania dla zmysłów. Z ogrodu rozciągają się przepiękne widoki na zatokę - gdy niebo jest przejrzyste, można stąd dojrzeć z jednej strony Saint-Tropez, a z drugiej Korsykę.
Wzdłuż malowniczej drogi, obsadzonej lasem sosnowym i drzewami oliwnymi, możesz dotrzeć do stromej skały urywajacej się nad brzegiem morza. Èze podobno należało do ukochanych miejsc Walta Disneya, a Alfred Hitchcock nakręcił w jednym z filmów scenę drogi nad urwiskiem.
Starannie odrestaurowana wioska jest obecnie jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na tym odcinku wybrzeża i utrzymuje się głównie z turystyki oraz ze sprzedaży wyrobów rękodzielniczych.

 

Afryka artykuły

Autor: Prawa do artykułu należą do LazuroweWybrzeze.com

 Bookmark and Share

LINKI SPONSOROWANE
LAZUROWE WYBRZEŻE
PRZYDATNE INFORMACJE

Lazurowe Wybrzeże - Podstawowe Informacje Podstawowe Informacje
Lazurowe Wybrzeże - Noclegi Noclegi
Lazurowe Wybrzeże - Hotele Hotele
Lazurowe Wybrzeże - Morze Śródziemne Morze Śródziemne
Lazurowe Wybrzeże - Plaże Plaże
Lazurowe Wybrzeże - Pogoda Pogoda
Lazurowe Wybrzeże - Prowansja Prowansja
Lazurowe Wybrzeże - Mapy Mapy

KURORTY

Lazurowe Wybrzeże - Antibes Antibes
Lazurowe Wybrzeże - Cannes Cannes
Lazurowe Wybrzeże - Eze Eze
Lazurowe Wybrzeże - Grasse Grasse
Lazurowe Wybrzeże - Menton Menton
Lazurowe Wybrzeże - Nicea Nicea
Lazurowe Wybrzeże - Saint Tropez Saint Tropez

INNE
Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania Lazurowego Wybrzeża 🌞