Lazurowe Wybrzeże - Antibes,Opisy, Ciekawe miejsca w Antibes, wakacyjne spotkania w Antibes, artyści w Antibes, Picasso, Luc Besson, Marineland, Wielki Błękit.•
Wakacje Supermarket


Lazurowe Wybrzeze - pogoda, hotele, opinie, wczasy i wakacje - okiem ekspertów
LAZUROWE WYBRZEŻE - ANTIBES
Ciekawe miejsca, wakacyjne spotkania w Antibes
Lazurowe Wybrzeze - Francja, wczasy - opinie ekspertów


Antibes - opis.

Antibes - Juan-les-Pins, drugie największe miasto w Alpach Nadmorskich, usytuowane między Cannes i Niceą, otoczony jednym z najpiękniejszych wybrzeży Francji, o długości 25 km.Miasteczko położone jest pomiędzy znanym centrum kultury Cannes (ok. 10 km w kierunku wschodnim) a zatoką Marina Baie des Anges (na zachód).
Jest to bardzo stara, historyczna miejscowość, założone w V w. p.n.e. przez Greków. Miasto pełne niezwykle pięknych ogrodów i parków, a nad morzem - najpiękniejsze na Lazurowym Wybrzeżu plaże z drobnym piaskiem, wiele restauracji z wykwintną kuchnią śródziemnomorską, kluby nocne, kasyna, dyskoteki, muzyka od rana do późnej nocy ... W Antibes jest ok. 300 słonecznych dni w roku!

Artyści w Antibes.

Ma wspaniałą tradycję artystyczną, która sięga XIX wieku. Przybywali tutaj pisarze, malarze, aktorzy i piosenkarze, m.in. Hemingway, Valentino, Piaf, a w późniejszym okresie Miles Davies.
Na promenadzie wzdłuż plaży są rozstawione co kilka metrów stelaże z reprodukcjami obrazów namalowanych w Antibes przez malarzy odwiedzających ten kurort.
Wstęp na plaże strzeżone jest płatny, ale nie brakuje pięknych, dzikich plaż. Najbardziej popularna i bezpłatna ciągnie się wzdłuż starówki.

Co warto zobaczyć w Antibes?

Oceanarium Marineland - największy w Europie wodny ogród zoologiczny. Przez szybę gigantycznego akwarium można stanąć oko w oko z rekinem. Poza tym są tu wieloryby, delfiny, orki, foki i inne zwierzęta.To tutaj Luc Besson zrealizował część słynnego filmu "Wielki błękit". Muzeum Picassa w dawnym zamku Grimaldich.W drugiej połowie lat czterdziestych XX w. w Antibes przebywał i tworzył Pablo Picasso. Jego ceramiczne dzieła stanowia trzon tutejszego Muzeum Picassa. Malarz miał tutaj swoją pracownię.

Ciekawe miejsca w Antibes.

Warto tez wybrać się do Muzeum Napoleona i muzeum archeologicznego, który mieści się w twierdzy św. Andre.
Fort Carre
Stare Miasto otacza bastion zbudowany w XVI wieku. Można po nim spacerować i przyglądać się jachtom, które zawijają tu ze wszystkich stron świata. Antibes Juan-les-Pins jest największym portem jachtowym w Europie.
Sanktuarium de la Garoupe
Św. Helena (matka cesarza Konstantego) poleciła utworzenie tu miejsca kultu chrześcijańskiego. Została wzniesiona kaplica ku czci patronki miasta - Notre Dame de La Garde. 

 

Afryka artykuły

Autor: Prawa do artykułu należą do LazuroweWybrzeze.com

 Bookmark and Share

LINKI SPONSOROWANE
LAZUROWE WYBRZEŻE
PRZYDATNE INFORMACJE

Lazurowe Wybrzeże - Podstawowe Informacje Podstawowe Informacje
Lazurowe Wybrzeże - Noclegi Noclegi
Lazurowe Wybrzeże - Hotele Hotele
Lazurowe Wybrzeże - Morze Śródziemne Morze Śródziemne
Lazurowe Wybrzeże - Plaże Plaże
Lazurowe Wybrzeże - Pogoda Pogoda
Lazurowe Wybrzeże - Prowansja Prowansja
Lazurowe Wybrzeże - Mapy Mapy

KURORTY

Lazurowe Wybrzeże - Antibes Antibes
Lazurowe Wybrzeże - Cannes Cannes
Lazurowe Wybrzeże - Eze Eze
Lazurowe Wybrzeże - Grasse Grasse
Lazurowe Wybrzeże - Menton Menton
Lazurowe Wybrzeże - Nicea Nicea
Lazurowe Wybrzeże - Saint Tropez Saint Tropez

INNE
Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania Lazurowego Wybrzeża 🌞